Szczerość między partnerami

Czy warto mówić o wszystkim swojemu partnerowi?

seks-telefonyNiby wszyscy wiemy, że u podstaw szczęśliwego związku powinny leżeć takie wartości, jak wzajemne okazywanie sobie wsparcia, zrozumienie, bliskość czy właśnie szczerość i nierobienie przed sobą tajemnic. Jednocześnie każdy z nas chciałby czasem coś ukryć, ponieważ mimo faktu, iż łączy nas romans z inną osobą, to nadal pozostajemy wolnymi ludźmi z prawem do prywatności, a wręcz jej ogromną potrzebą. Rodzi się więc pytanie, czy gdy raz na jakiś czas zataimy pewien fakt przed swoją drugą połówką to stanie się coś złego?

sex telefonMimo, iż udany związek powinien opierać się przede wszystkim na możliwości zaufania drugiej osobie, to jednak są sprawy, których nie powinno się poruszać z partnerem. Chociaż on na pewno chciałby poznać liczbę naszych dotychczasowych miłości wraz z opinią – najlepiej negatywną – o nich i móc się z nimi porównywać, mając przy tym przeświadczenie, iż zajął pierwsze miejsce w swoistym „wyścigu” o ukochaną. to jednak równolegle marzy o tym, by móc przynajmniej wmawiać sobie, że jego kobieta dotąd była „nietknięta”.

Nie warto też mówić partnerowi o błahostkach, które jednakowoż mają szansę rozbić związek, a co najmniej wywołać w nim ostrą kłótnię, jak np. ujawniać tego, co faktycznie sądzimy o jego rodzicach czy nawet znajomych. Gdy narzeczona pyta nas, czy ładnie wygląda – również nie zawsze oczekuje prawdy.

Najtrudniej jest w sytuacji, kiedy to tematem potencjalnych tajemnic okazuje się jarlew75.pl. Randki z kimś innym, gdy jesteśmy w związku z pewnością mogłyby zainteresować naszą drugą połówkę, ale pojawia się pytanie, czy jeśli mamy na sumieniu jednorazowy „skok w bok” lub innymi słowy, zdrada nic dla nas nie znaczyła to czy zawsze chcemy zaprzątać głowę partnerowi, niepotrzebnie go denerwować i sprawiać, aby myślał on o ryzyku, jakie przecież go ominęło?

To prawda, że relacje damsko-męskie powinny być budowane na wzajemnej lojalności, prawdomówności oraz prostolinijności. Jednakże są sprawy, o których rozmawianie mogłoby wyrządzić więcej szkody aniżeli przynieść pożytku.